Posted by on

Samsun Oto Kiralama Firmalarında Luks Araçlar

Batı Sahili’ne yakın zamanda yaptığım bir seyahatte, iki toplantı kümesi arasında bir kesinti günü yaşadım ve Pasifik Kıyısı’nı sürmek için bir araba kiraladım. Samsun oto kiralama kriterlerim genellikle fiyatla başlar ve biter. Ne yazık ki, araba ne kadar ucuzsa, yerleşik bir navigasyon sistemine sahip olma olasılığı o kadar azdır. Özellikle ekonomik veya kompakt bir araba seçtiğinizde durum böyledir. Navigasyon istiyorsanız, telefonunuzun GPS haritalarını kullanır veya ön cama monte edilmiş bir GPS ünitesi için günde 15 dolara kadar ödeme yaparsınız .

Tam olarak hangi marka ve modeli alacağınızı öğrendiğiniz kiralık tezgahta, önümdeki kadının araba sürmek için eğlenceli bir araba olan Kia Soul’a inişe daldığını düşündüm. Sıra bende, bir Chevrolet Malibu’ya geçtim ve ikramiyeyi vurdum: Bugün satın alabileceğiniz en iyi orta boy araba . Hem Apple CarPlay hem de Android Auto’yu destekler. Bu, Apple Haritalar’ı 7 inçlik bir ekranda, gösterge tablosunun en üstünde yer alabildiğim oto kiralama samsun anlamına geliyordu.

 

Chevrolet kiralık araçlara sadece LS ve üzeri satış yapıyor

Otomobil alıcıları için, diğer tüm otomobil üreticilerinde olduğu gibi Chevrolet hattında olduğu gibi, çoğunlukla alıcılara düşük bir teaser fiyatı sunmaya hizmet eden azaltılmış özelliklere sahip bir giriş trim samsun araç kiralama hattı (model varyantı için endüstri terimi) vardır. Bayiler bazen sadece 22.000 dolarlık bir Malibu sunan gazete reklamını sallayarak müşteriyi tatmin edecek kadar stok yaparlar. (Veya stokta bir veya iki tane olduğunu kanıtlamak için, ama “yeni satıldı.”) Bu arabaların etrafında bazı kurumsal filolar inşa edildi. Çoğu Chevrolet hattında, L trim hattı, ardından LS, LT ve bazen LTZ veya Premier geliyor.

LS trim hattı ile, genellikle 7 inç renkli ekran (dahili navigasyonlu trim hatları 8 inç ekranlara sahiptir), telefon tabanlı uygulamaların kontrolü ve Apple CarPlay’e erişim içeren Chevrolet MyLink bilgi-eğlence sistemine sahip olursunuz. Android Auto . Tek kelimeyle, tekrar: ikramiye.

Seni bir striptizci Chevy, MyLink ve CarPlay / Android Auto’suz bir L almaktan alıkoyan nedir ? Bir Chevrolet sözcüsü, “Chevrolet kiralanan filolara yalnızca LS [trim hatları] ve daha fazlasını satıyor” diyor.

Bonus olarak, MyLink veya benzer bir renkli LCD bilgi-eğlence arayüzüne sahip bir araç kiraladığınızda, telefonunuzun müzik çalma yeteneklerini küçük bir iki veya üç satırlı metin ekranından daha grafik bir arayüzle kontrol etmek daha kolaydır. Günümüzde araç kiralama samsun satılan her arabanın en az bir USB girişi vardır, bu nedenle kiralık bir araba ile en azından ahizesiz arama için telefonunuzu bağlayabilir ve ayrıca telefonunuzdan veya müzik çalarınızdan müzik çalabilirsiniz.

 

Chevrolet neden ışığı gördü

Bir araca renkli LCD ekran eklemenin maliyeti çok fazla değil – en az üç veya dört yıl boyunca dayanması gereken otomotiv sınıfı ekranlar için bile 100 $ ‘dan (otomobil üreticisine) çok düşük garanti. Bir CD çaları (şu anda 34 yaşında) cebinde tutmanın maliyetinden çok daha fazlası değil. USB ve renkli LCD, kiracılar için tatmin edicidir.

Ayrıca, 6 aydan 2 yaşına (veya kilometre kapına) ulaştıklarında kullanılmış filo araba satın alan kişiler için de tatmin edicidir. Renkli LCD, elektrikli camlar (bazı giriş trim hatları hala el-kranktır), daha güzel döşeme, CarPlay ve Android Auto’ya erişim ve bazen daha uygun fiyatlı sürücü asistanları ile kör nokta tespiti ve şeritli bir kullanılmış araba satmak daha kolaydır. kalkış uyarısı. Alıcılar bunu istiyor.

Ford kiralamalarının çoğunda (hepsi değil) Sync 3 bulunur

Önümüzdeki iki yıl içinde Chevrolet ve General Motors’un liderliğini takip etmek için daha fazla otomobil üreticisi arayın. Örneğin, Ford, 2017 için tüm modellerde Sync 3’ü (gerçekten işe yarayan) sunacaktır. Sync 3’ün isteğe bağlı olduğu trim çizgisi ve standart olduğu yerde bir veya iki yüksek trim çizgisi. Ford’un F-150 alıcısı olmayan en iyi satıcısı olan Ford Escape’de (fotoğraf yerleştirme), Escape S’yi kiralık bir araba olarak alırsanız, şansınız kalmaz. Eğer üst düzey Escape Titanium alırsanız, her zaman orada. Orta sınıf bir Escape SE ile ayrılırsanız, kiralama şirketinin Sync 3 ve ayrıca Sync Connect (OnStar benzeri telematik) olan 201A Ekipman Grubuna (1.395 liste) gitmeyi seçip seçmemesine bağlı olarak orada olabilir veya olmayabilir. ),

Bir Ford sözcüsü, “Sync, otomobil ve SUV’ları içeren araç kiralama filolarının% 100’ünde mevcuttur. Kiralama filosunda, araçların% 40’ı temel SYNC sistemine ve% 60’ı premium SYNC 3 sistemine sahip. ”Başka bir deyişle, akıllı telefonunuzun haritalarını ve rehberliğini kullanabileceğiniz 10’da 6 şansınız var. Ford kiralamak. Bu, yaklaşık beş yıl önce bir ExtremeTech editörü ve eşi Hawaii’de tatile çıktığında, temel Sync’in evrensel yakınında olduğunu varsayarak bir Ford kiraladı ve otomobilin bir USB jakından bile yoksun olduğunu keşfetti. Kiralama acentesi yanlarında getirdikleri tüm CD’leri çalabileceklerini belirtti. “Tüm CD’ler mi?”

Ford sözcüsü, “Araç kiralama filoları satışları perakende satışları yakından yansıtıyor. Örneğin, Sync 3 bulunan araçların perakende satışları Sync 3 ile araç kiralamalarının% 60’ına kıyasla% 64 civarındadır. Genel olarak Sync temel serimizde sunulmaktadır, premium Sync 3 seçeneği ile orta serilerde standarttır ve Sync 3 premium serilerde standarttır. ”

Diğer otomobil üreticileri ne yapar

CarPlay ve Android Auto Uygula erişimine sahip bilgi-eğlence arabirimlerinin kullanılabilirliği sivilceli olmaya devam ediyor. Honda , hem kiralık filolar hem de bireysel alıcılar için 2016 Honda Civic ile mükemmel bir iş çıkardı . Civic LX girişi dışında, tüm trim hatları (EX, EX-T, EX-L ve Touring) Apple CarPlay ve Android Auto’ya sahiptir ve sadece Touring’de navigasyon standardı vardır, bu da sadece navigasyona ihtiyaç duyan birçok alıcı için uygundur bazen. Ancak bunu yaptıkları zaman ekranın büyük ve kolay bakılmasını istiyorlar.

Sorun şu ki, hangi trim seviyesinin sizi beklediğini bilmek zor. Kiralama görevlisinin AirPlay / Android Auto uyumluluğu hakkında bildiği oranlar, size bir sürü anahtar verme ve beğeninize bir araba bulana kadar otoparkta yürümenize izin verme olasılıkları nil’in yanında olacaktır. Böylece, istediğinizi alacağınızı bildiğiniz bir samsun otomobil kiralama markası istemeniz daha iyi olur.

2016 model yılı için CarPlay veya Android Auto sunmayan şirketler arasında BMW, Fiat Chrysler (Chrysler, Dodge, Fiat, Jeep, Ram) ve Toyota (Lexus, Toyota, yakında çıkacak olan Scion) bulunuyor. Toyota, öngörülebilir bir gelecek için CarPlay veya Android Auto sunmayacağını söyledi; bunun yerine Ford Sync tabanlı SmartDeviceLink adlı açık bir standart geliştirecek.

Diğer otomobil üreticilerinin yanı sıra, Apple CarPlay ve Android Auto ile en az 2016 modellerine sahip olanlar arasında Honda, Hyundai, Kia, Mercedes-Benz, Volkswagen ve Volvo yer alıyor. GM için her marka modellerinin çoğunda CarPlay sunuyor.

Alt satır: 2016 itibariyle, kiralık arabanızın müzik çalmak için USB’ye sahip olma olasılığı iyi. Android Auto veya CarPlay kullanarak telefonunuzla navigasyon için, evrensel olmaktan birkaç yıl sonra. Bu yüzden Malibu’dan başlayarak kiraladığınızda bir Chevrolet istemeye değer. Samsun araba kiralama filosundaki arabaların hala 2015 veya 2014 modellerini içerebileceğini unutmayın.

Bir önceki yazımız olan Samsun da Araç Kiralama Şirketleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir